Informacja Administratora

Szanowni Państwo,
Zachęcamy do zarejestrowania się w systemie Karty Łodzianina i korzystania z atrakcyjnych zniżek i rabatów. Karta Łodzianina to forma podziękowania dla wszystkich, którzy rozliczają się z podatków w Łodzi. Mieszkańcy miasta mogą także wziąć udział w loterii podatkowej.
Karta Łodzianina
Dzięki Karcie Łodzianina mogą Państwo skorzystać z ponad 100 rabatów i bonusów. Zniżki najczęściej wynoszą 20 procent, a w projekcie biorą udział już miejskie lodowiska, baseny, Aquapark Fala, EC 1 oraz łódzcy restauratorzy i prywatne przedsiębiorstwa. Są wśród nich między innymi kina, sklepy, firmy usługowe oraz korporacje taksówkarskie.
Po wypełnieniu specjalnego formularza dostaną ją osoby, które rozliczają PIT w Łodzi (także emeryci i renciści), studenci łódzkich uczelni, osoby zarejestrowane jako bezrobotne w Powiatowym Urzędzie Pracy w Łodzi oraz pełnoletni uczniowie szkół średnich.
Więcej na www.lodz.pl/karta

Loteria Podatkowa
Do 30 kwietnia trwa kolejna edycja loterii podatkowej dla mieszkańców Łodzi. Tym razem na wygraną ma szansę każdy łodzianin, który rozlicza się z podatków w Łodzi. Pula nagród wynosi ponad 160 tysięcy złotych. Dla nowych podatników przewidziano nagrodę specjalną w wysokości 20 tysięcy złotych.
Główna nagroda to 100 tys. zł. Przygotowano także nagrodę specjalną – tylko dla nowych podatników, która wynosi 20 tys zł. Losowania nagród będą się odbywały co tydzień (jedna nagroda po 1 000 zł.) oraz co miesiąc (jedna nagroda 10 000 zł). Wielki finał loterii zaplanowano na pierwszy tydzień maja.
Aby wziąć udział w loterii wystarczy wskazać łódzki adres w druku PIT, a później wypełnić zgłoszenie na stronie www.lodz.pl/loteria

Świadczenie wychowawcze "500+"

Informujemy, że od dnia 28 maja 2020 r. wznawiamy działalność Przedszkola. Prosimy bardzo o zapoznanie się z organizacją pracy przedszkola w reżimie sanitarnym.

Procedury

Jeżeli ktoś z Państwa zmieni decyzję i zrezygnuje z pobytu dziecka w przedszkolu w miesiącu czerwcu 2020 r. to bardzo prosimy o informację na nasz adres mailowy kontakt@pm129.elodz.edu.pl .

Z poważaniem Anna Olejniczak dyrektor PM-129

WYKAZ TELEFONÓW ALARMOWYCH W ZWIĄZKU Z COVID – 19

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Łodzi : 42 253 99 00

Wojewódzki Specjalistyczny Szpital dr. W. Biegańskiego w Łodzi: 887 877 690, 42 251 60 51

Infolinia NFZ: 800 190 590

Wydział Edukacji w Łodzi:

Sekretariat: 42 638 48

Inspektor p. M. Kwiatkowska: 42 638 48 13

Specjalista p. A. Sochacka: 42 638 48 63

Kuratorium Oświaty w Łodzi:

Centrala  : 42 637 70 55

st. wizytator p. Z. Leduchowska : 42 637 70 55 w. 62

Drodzy Rodzice
zapraszamy na spotkania online organizowane przez Poradnię Psychologiczno - Pedagogiczną nr 6 w Łodzi

PUBLIKACJE DLA RODZICÓW

Szanowni Państwo,

Zgodnie z pismem z dnia 01.10.2018 nr DWKI-WPB.5013.22.2018.BN Ministerstwa Edukacji Narodowej umowa ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) dzieci i młodzieży szkolnej jest dobrowolną umową ubezpieczenia i może być ona zawarta wyłącznie z woli rodziców.

Przepisy ustawy Prawo oświatowe nie upoważniają dyrektora szkoły, jak również innych organów szkoły, do podejmowania czynności związanych z zawieraniem umów ubezpieczenia na rzecz uczniów.

Także rady rodziców nie mają upoważnienia prawnego do zawierania jakichkolwiek umów, w tym umów ubezpieczenia grupowego NNW.

W związku z powyższym przedstawiamy Państwu możliwość zawarcia ubezpieczenia zgodnie z wymogami zarówno MEN jak i KNF.

Poniżej przesyłamy link do strony www, gdzie w prosty i łatwy sposób, całkowicie on-line, każdy rodzic może indywidualnie ubezpieczyć swoje dziecko:
www.nnw1.sug-ubezpieczeni.pl

Zasady współpracy z rodzicami w Przedszkolu Miejskim nr 129 w Łodzi

Formy spotkań z rodzicami:

1. Zebrania ogólne.
  2. Zebrania grupowe.
  3. Dni otwarte.
  4. Uroczystości przedszkolne.
  5. Warsztaty pedagogiczne.
  6. Kontakty indywidualne.
  7. Zajęcia pokazowe.
  8. Dni adaptacyjne.
  9. Spotkania z Radą Rodziców

Opis działań i dobranych do nich form kontaktu z Rodzicami:

1. Informowanie Rodziców o funkcjonowaniu przedszkola: zebrania grupowe, dni otwarte, informatory, komunikaty na tablicy i na stronie internetowej, dni adaptacyjne.
  2. Diagnozowanie potrzeb  i oczekiwań Rodziców: zebrania, dni otwarte, uroczystości, dni adaptacyjne.
  3. Zapoznanie Rodziców z dokumentami przedszkola: zebrania, kontakty indywidualne. Rodzic ma stały dostęp (wgląd) do dokumentacji przedszkola.
  4. Przekazywanie Rodzicom informacji o dziecku: zebrania, dni otwarte, uroczystości, kontakty indywidualne, karty obserwacji i samooceny osiągnięć i zachowań dziecka, arkusze diagnostyczne, wyniki diagnoz, pisemna informacja dla rodziców odnośnie rozwoju ich dziecka i jego charakterystyki, wystawy prac dziecięcych.
  5. Sprawy bieżące: zebrania, kontakty indywidualne, komunikaty na tablicy i na stronie internetowej.
  6. Pedagogizacja rodziców: zebrania na tematy wychowawcze lub poświęcone określonemu zagadnieniu z udziałem zaproszonych specjalistów wg inicjatywy Rodziców, warsztaty prowadzone przez specjalistów, udostępnienie literatury pedagogicznej.
  7. Konsultacje w sprawie spraw bieżących, omawianie osiągnięć placówki i jej sytuacji finansowej: spotkania z Radą Rodziców.

Sposoby informowania rodziców o spotkaniach:

1. Indywidualne zaproszenia.
  2. Tablica informacyjna.